włoska restauracja w Krakowie

Świetna włoska restauracja
Pragniesz dobrze zjeść? Wśród licznych wariantów, które oferuje kuchnia z Europy należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to mnogość aromatów, kolorów oraz spora porcja składników odżywczych.

Typowe włoskie potrawy

Polakom włoska kuchnia, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą i czasem z winem. Podczas gdy włoskie dania to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Klasyczne potrawy włoskie

Makarony to baza kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie da się dołączyć do makaronu. włoska restauracja bez glutenu Kraków Ryby, różne rodzaje mięs, np. wołowe czy drobiowe oraz rożnorodne warzywa, sprawiają, że pasty nie mogą się znudzić.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Dobra pizza włoska to niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To też lasagne, gnocchi, ravioli oraz liczne desery – np. tiramisu czy panna cotta. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy pełnych aromatu serów- gorgonzoli, mascarpone i pecorino.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *