nowa restauracja włoska w Krakowie

Prawdziwie włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najpopularniejszy typ gastronomii. Kochamy jedzenie włoskie gdyż jest pyszne, sycące i ładnie wygląda na talerzu. Oczywiście najczęściej jemy makarony. Bardziej wrażliwi goście próbują mniej znane potrawy takie jak canelloni, polentę i włoskie zupy minestrone.
Szukając dobrej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na elementów: jak wiele składników naprawdę pochodzi z Włoch, czy w menu można znaleźć też nie tak typowe dania, czy karta win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata różnorodność oraz potrawy z różnych miejsc Włoch. Prawdziwie włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski smak.

Włoska kuchnia jest łatwa, ale to wcale nie oznacza, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to wspaniała kuchnia europejska .

Dobre wina włoskie

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która aspiruje do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na kulinarnej mapie regionu, nie może zaniedbywać trunków. Obiad z całą pewnością musi obejmować również trunek. Lampka alkoholu to przy włoskim obiedzie czy kolacji reguła. Restaurants near Main Market Square Najbardziej typowe wina z Włoch to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi i monti z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście chce być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, musi posiadać bogatą kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać wyjątkowość kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która potrafi przygotować nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *