Mięśnie kegla u faceta

Coraz to więcej pań, jakie rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne trudności z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

Elektroda doodbytnicza

Do niedawna był to temat tabu i mało która z kobiet decydowała się mówić o swoich przeszkodach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Obecnie jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Najczęściej u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha i komplikacje ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakże znaczący odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć nadzwyczaj szybko po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym przyzwoiciej, bowiem ćwiczenia dają wtedy lepsze rezultaty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w słuszny sposób kurczyły. Poza tym, wybitnie znaczącą kwestią są również treningi oddechowe, które należy później jak przeważnie powtarzać. Poza tym, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest przede wszystkim kobietom, jakie miały więcej porodów. Są w stanie jednakże z niej korzystać także panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niesłychanie błyskawicznie pozwala ona powrócić do normy i czuć się porządnie. Wiele pacjentek twierdzi, że to naturalnie dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, które do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu czy też niedogodności bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest także możliwość skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki leczniczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *