Krakow Restaurant italian Cuisine

Świetna kuchnia włoska
Chcesz dobrze zjeść? Pośród szerokich możliwości, jakie proponuje kuchnia europejska na atencję zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, kolorów i spora porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie smaki

Standardowemu Polakowi kuchnia włoska, łączy się głównie z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Tymczasem włoska kuchnia to też takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Podstawowe jedzenie włoskie

Makarony są bazą włoskiej kuchni. Włosi przygotowują pasty w dziesiątkach form. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie da się dołączyć do makaronu. restauracja włoska Bianca w Krakowie Ryby, różne rodzaje mięs, np. jagnięce czy dziczyzna oraz przeróżne przyprawy, sprawiają, że pasty można jeść każdego dnia.

Kolejnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Dobra włoska pizza to niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To również canelloni, tortellini, ravioli oraz szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie spróbować wina czy pysznych serów- ricotty, mascarpone i grana padano.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *