Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa

Autentyczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w kraju najpopularniejszy rodzaj restauracji. Cenimy jedzenie włoskie gdyż jest pyszne, pożywne oraz ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską goście smakują rzadsze dania obiadowe – risotto, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Szukając dobrej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na elementów: czy trattoria stosuje włoskie składniki, czy w menu znajdują się też mniej znane włoskie dania, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża wielość smaków i dania z wielu miejsc Włoch. Najlepsza włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski nastrój.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to nie znaczy, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to przepyszna kuchnia europejska .

Dobre wina włoskie

Żadna knajpka włoska, która aspiruje do tytułu bycia ekskluzywnym miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie może ignorować trunków. Obiad w stylu włoskim z całą pewnością musi zawierać też aperitiff. Kieliszek alkoholu to przy włoskim posiłku typowa praktyka. Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie toskańskie chianti, lombardyjskie oltrepo pavese a także marsala z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę chce być postrzegana jako klasycznie włoska, powinna posiadać różnorodny wybór win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać fenomen kuchni włoskiej bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *